* » » حوادث

**

فهرست

پرستار سارق انگشتر برلیان را بلعید

پرستار خصوصی که سارق از آب درآمده بود برای پس ندادن انگشتر برلیان گرانقیمت، مجبور به بلعیدن آن شد! 
سرهنگ کیومرث حسنوند گفت: از مدتی پیش سرقت‌های سریالی در یکی از بیمارستان‌های محدوده کلانتری ۱۰۹ بهارستان به ماموران این واحد گزارش می‌شد که با توجه به حساسیت موضوع، ماموران مدتی کار‌های عملیاتی خود را در محل کلید زدند و متوجه حضور خانمی ۳۵ ساله حین انجام این سرقت‌ها شدند.
 
رئیس کلانتری ۱۰۹ بهارستان ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع، رسیدگی به پرونده در دستور کار قرار گرفت و مشخص شد این خانم پرستاری خصوصی می‌باشد که از چند خانم مبتلا به ام. اس در این بیمارستان پرستاری کرده است که دقیقا از سه تن شاکی مبتلا به ام. اس که پرستار آن‌ها نیز بوده سرقت‌ها صورت گرفته بود.
 
وی ادامه داد: با مشخص شدن این موضوعات، آموزش‌های لازم به نیرو‌های حراست مستقر در بیمارستان داده شد و هنگامیکه متهم پس از چند روز برای بار دیگر در بیمارستان حضور یافته بود توسط ماموران حراست شناسایی و موضوع به کلانتری اعلام شد.
 
وی افزود: با حضور ماموران عملیات کلانتری و همچنین دو تن از ماموران خانم این کلانتری، متهم دستگیر و به کلانتری دلالت داده شد که به سه فقره سرقت و پنهان کردن اموال سرقتی شامل یک ساعت، یک انگشتر و مقداری پول نقد در یکی از اتاق‌های بیمارستان اعتراف کرد.
 
این مقام انتظامی در ادامه بیان داشت: سریعا ماموران با راهنمایی خود متهم در محل اعلامی حضور یافتند و بعد از کشف اموال، آن‌ها را به مالباختگان پس دادند که یک تن از مالباختگان، خانمی ساکن آمریکا، که به تازگی برای زندگی به ایران بازگشته بود مدعی شد یک انگشتر برلیان گرانقیمت اش که توسط متهم دزدیده شده در میان اموال نیست.
 
وی ادامه داد: به این ترتیب متهم تحت بازجویی قرار گرفت و اذعان داشت انگشتر را به دلیل ارزش بالایش بلعیده است که وی دوباره به بیمارستان اعزام و تحت بررسی قرار گرفت؛ در ادامه با یک آزمایش رادیولوژی حقیقت مشخص شد و تیم پزشکی موفق شدند با یک عمل ساده این انگشتر را نیز از شکم متهم درآورده و به صاحب آن پس بدهند؛ بنابراین گزارش، برای متهم یک پرونده با سه شاکی تشکیل و وی به مقام محترم قضائی برای انجام تحقیقات بعدی معرفی شد.
 
در انتها سرهنگ حسنوند با اشاره به اینکه خانم پرستار سارق یک پرستار خصوصی بوده که از طریق سایت‌های اینترنتی مشتری‌های خود را پیدا می‌کرده است ادامه داد: بهتر است شهروندان بیمار ما از پرستار‌های خصوصی مربوط به شرکت‌های معتبر در این زمینه استفاده ببرند تا متعاقبا از این دست مشکلات در امان بمانند.

کلاهبرداری در سایت دیوار

رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری 2 کلاهبردار که مبلغ 3 میلیارد ریال در سایت دیوار کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد. 
سرهنگ "سعید سلیمیان" اظهار داشت: در پی شکایت افرادی مبنی بر اینکه کالاهای خود را در سایت دیوار برای فروش آگهی کرده بودند و 2 نفر تحت عنوان خریدار با آنها تماس و با ارائه چک جعلی کالاها را خرید می کردند ، بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.
 
وی افزود: در بررسی کارآگاهان پلیس آگاهی مشخص شد این افراد با مالک کالاهایی مانند گوشی تلفن همراه، لوازم خانگی و دیگر لوازم که در سایت دیوار برای فروش آگهی شده بودند تماس و با ارائه چک جعلی از آنان کلاهبرداری می کردند.
 
این مقام انتظامی بیان داشت : پس از انجام یک سری اقدامات تخصصی هر 2 کلاهبردار شناسایی و دستگیر شدند که با ارائه مستندات پلیس به 3 میلیارد ریال کلاهبرداری به این شیوه اعتراف کردند.
 
بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سلیمیان ادامه داد: در رابطه با این پرونده 23 مالباخته در استان اصفهان و 2 استان همجوار شناسایی شدند که اموال آنها پس از طی مراحل قانونی بازگردانده می شود.
 
رئیس پلیس آگاهی اصفهان در پایان به همشهریان توصیه کردند: حتی الامکان معامله های خود را به صورت نقدی انجام دهید و قبل از قبول چک به بانک مراجعه و از اصالت آن مطمئن شوید و در صورت برخورد با اینگونه افراد بلافاصله با سامانه 110 تماس و موضوع را اطلاع دهید.چشم نظر