* » » کروندوم

**

فهرست

کروندوم Corundum

کروندوم یک سنگ معدنی است که نام آن در زبان سانسکریت به معنای سنگ سنباده می باشد و به همین نام نیز شناخته می شود. سنگ کروندوم در رنگ های گوناگونی یافت می شود و این سنگ به صورت جلا داده شده در ساخت جواهرات بسیار زیبا نیز کاربرد دارد. بهتر است بدانید که در واقع سنگ های یاقوت قرمز و یاقوت کبود هر دو از سنگ کروندوم به دست می آیند و در واقع این دو سنگ جواهر گرانبها از انواع سنگ های کروندوم محسوب می شوند. وجود مقدار اندکی ناخالصی در سنگ کروندوم سبب می شود این سنگ به یاقوت تبدل شود.
سنگ کروندوم دارای ضریب سختی 9 می باشد و از ترکیب آلومینیوم با برخی عناصر شیمیایی و اکسیژن تولید می شود و در بلور خود دارای تقارن می باشد. سنگ کروندوم سنگ مخصوص متولدین ماه سپتامبر ( شهریور ) است.
سنگ کروندوم دارای جنس شفاف تا کدر و مات است، اما با ارزش ترین سنگ کروندوم، نوع شفاف آن است. نوع اصلی سنگ کروندوم در رنگ های آبی (یاقوت کبود) و قرمز(یاقوت قرمز) یافت می شود؛ البته این سنگ در رنگ های سیاه و سفید، برنز، سبز، خاکستری، قهوه ای، نیلی، نارنجی، صورتی، بنفش، سفید و زرد نیز مشاهده می شود. کروندوم آبی یا همان یاقوت کبود در واقع بهترین و شناخته شده ترین سنگ جواهر در جهان محسوب می شود. البته هر چقدر رنگ آبی آن تیره تر باشد از ارزش بیشتری برخوردار است.
در طول تاریخ از سنگ کروندوم به عنوان نمادی برای حقیقت، صداقت و وفاداری استفاده می شده است. همراه داشتن این سنگ همچنین موجب ایجاد صلح و آرامش می گردد و این سنگ در از بین بردن احساسات منفی و ایجاد آرامش بسیار تأثیر گذار است.  
سنگ کروندوم یکی از تأثیرگذارترین سنگ ها بر روی عواطف و احساسات افراد محسوب می شود که می تواند در ارتقاء شغلی، کسب ثروت و رسیدن به موفقیت بسیار مؤثر باشد. شما می توانید در ظرف یک ماه پس از استفاده از سنگ کروندوم، خواص بی نظیر آن را احساس کنید. 
استفاده از سنگ کروندوم نتایج معجزه آسایی در از بین بردن احساسات ناخوشایند و انرژی های منفی از بدن دارد و همراه داشتن این سنگ، انسان را از چشم بد و حسادت محافظت می کند، علاوه بر آن استفاده از این سنگ در ایجاد آرامش و از بین بردن ترس و اضطراب نیز بسیار کارآمد است.
سنگ کروندوم تأثیر زیادی در بهبود حافظه و افزایش تمرکز انسان دارد و توانایی تصمیم گیری در افراد را بهبود می بخشد.
همراه داشتن سنگ کروندوم تأثیر بی نظیری در کسب ثروت و موفقیت افراد دارد و می تواند سبب افزایش برکت در روزی افراد گردد؛ علاوه بر آن استفاده از سنگ کروندوم در کسب شهرت نیز بسیار مژثر است.
برای افرادی که نیاز به آرامش روحی و روانی دارند و یا از بیماری افسردگی رنج می برند، استفاده از سنگ کروندوم  با تأثیر بر روی چاکرای تاج می تواند آرامش را به ارمغان آورد و باعث بهبود کیفیت مدیتیشن و مراقبه گردد.
استفاده از سنگ کروندوم سبب دور کردن ارواح و دیگر موجودات ناخوشایند می گردد و همچنین همراه داشتن آن سبب محافظت از انسان در برابر تاریکی و شرارت می باشد. در گذشته از سنگ کروندوم به عنوان سنگی برای محافظت از مسافران و افراد ماجراجو استفاده می شده است.
از جمله خواص بی نظیر موجود در سنگ کروندوم می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• افزایش بینش و ادراک
• افزایش آگاهی های بصری
• تحریک بلند همتی و اعتماد به نفس
• از بین بردن احساسات منفی
• کاهش خشم و استرس
• دستیابی به ارزش های معنوی
• محافظت در برابر آسیب های روحی و روانی
• ایجاد ثبات در شرایط اقتصادی
هر یک از رنگ های متنوع سنگ کروندوم نیز دارای خواص متافیزیکی منحصر به فردی است که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم:
کروندوم آبی: بهبود روابط، محافظت در سفر 
کروندوم سبز: افزایش وفاداری، به خاطر سپردن رؤیاها
کروندوم نیلی: بهبود هوشیاری، افزایش توجه و درک، افزایش بلند همتی
کروندوم بنفش: ایجاد معنویت و آرامش روحی و روانی
کروندوم سفید: افزایش تمرکز و دقت 
کروندوم زرد: نمادی برای افزایش ثروت، بهبود عملکردهای ذهنی و افزایش عقل
این سنگ خواص درمانی زیادی دارد که از همه آن مهمتر می توان به درمان کننده بیماری های معده و کبد اشتاره کرد. 

چشم نظر